Ogłoszenia ( 09.05.2021)

Autor - kontakt
11.05.2021 13:35:41

VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO


 1. Przypominamy, że udzielona jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 2. W czwartek wspomnienie N.M.P. z Fatimy po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 3. W piątek święto św. Macieja Apostoła oraz rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, która będzie odmawiana zaraz po nabożeństwie majowym.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. W poniedziałek, 17 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
 6. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Po Mszy św. wieczornej przez cały miesiąc odbywać się będzie nabożeństwo majowe.
 7. W związku z epidemią nie możemy odprawiać majowego w terenie. Żeby tradycji uczynić zadość zapraszamy na transmisję Mszy św. w środy o godz. 18:00 i po niej nabożeństwa majowego.
 8. W minioną sobotę z naszego kościoła odbył się międzynarodowy telemost podczas, którego transmitowaliśmy Różaniec Młodych w intencji młodzieży i powstrzymania pandemii. Film z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie i facebook’u MisjaGabriela.pl, na profilu fb parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę.
 9. Zapraszamy dzieci i młodzież z Oazy Ruchu Światło-Życie działającej przy naszej parafii na rekolekcje wakacyjne. Karta uczestnika z informacjami jest do pobrania w zakrystii.
 10. Zapraszamy na koncert „Ojcu Świętemu Śpiewajmy – Wspomnienie Św. Jana Pawła II”, który odbędzie się 16 maja po Mszy św. o godz. 18:00. Wystąpi zespół wokalny Polskie Małmazyje pod dyrekcja Doroty Czajkowskiej. Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury.
 11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” (o Międzynarodowym Różańcu Młodych) i tygodnika „Idziemy”.