Ogłoszenia ( 1/11/2020)

Autor - kontakt
01.11.2020 08:52:31

XXXI Niedziela Zwykła

 1. W związku z zajściami minionej niedzieli. Drodzy Parafianie i wszyscy Przyjaciele naszej Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie. Wyrażamy ogromną wdzięczność za Waszą życzliwość, otwarte serce, bezinteresowną pomoc i ciepłe słowo, które otrzymywaliśmy i otrzymujemy, które traktujemy, jako wyraz Waszej dobroci i chęci wsparcia nas. Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć. Dzięki Waszej postawie i wsparciu wiemy, że nadal mamy wokół siebie ludzi, którzy w trudnych chwilach wyciągną pomocną dłoń. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich z Państwa okazujących nam wsparcie, lecz możemy z całego serca PODZIĘKOWAĆ za spływającą pomoc, która jest bezcenna. Wasze zaangażowanie dodaje nam otuchy oraz przekonuje nas, że jesteśmy w stanie wszystko przetrwać. Cieszymy się, że jesteście z nami, a my w tej posłudze nie zostajemy zdani tylko na samych siebie. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. W związku z tym już dzisiaj zapraszamy Was drodzy Przyjaciele na Jubileusz 300-lecia istnienie Pasjonistów, który rozpoczniemy uroczystą Mszą św. 22 listopada o godz. 12.30. Będziemy dziękować Bogu za wszelkie dobra, jakie doświadczyliśmy od ludzi i prosić o błogosławieństwo Boże dla nas oraz o liczne i święte powołania do Zgromadzenia Pasjonistów. Polecamy się Waszej modlitwie.
 3. W obecnej sytuacji epidemiologicznej Msze św. będą odprawiane w tych samych godzinach jednocześnie w kościele i kaplicy. Liczba wiernych jest ograniczona w kaplicy do 50 osób a w kościele do 130 osób. W tym czasie jest możliwość przyjmowania komunii św. do ust lub na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek zakrywających usta i nos podczas Mszy św. oraz o dezynfekcje dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła. Automatyczne dozowniki są umieszczone na filarach pod chórem.
 4. Podtrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 5. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
 6. Dziś przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W tym dniu uwielbiamy Boga w Jego Świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Msze św. według porządku niedzielnego.
 7. W poniedziałek 2 listopada przypada DZIEŃ ZADUSZNY – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. W tym dniu Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej różaniec 
w intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin.
 8. W listopadzie można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Zachęcamy wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na cały listopad.
 9. Od dzisiaj przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy oraz wypominki całoroczne za dobrowolną ofiarę, które będą czytane od 
I Niedzieli Adwentu. Prosimy o wyraźne zapisywanie na kartkach imion 
i nazwisk zmarłych.
 10. 06 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 18:00 i 20:00. Spowiadać będziemy od godz. 17:00 do 20:00.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. po Mszy św. o godz. 7:00.
 12. Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej z Fundacją AVE zapraszają 
w sobotę 7 XI na bezpłatną wycieczkę zabytkowym ogórkiem po Białołęce.  Odwiedzimy miejsca i zabytki na terenie dzielnicy. Zapisy w zakrystii.  Wyjazd z placu kościelnego o godz. 12:00, powrót ok. godz. 14:30.
 13. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.