Ogłoszenia ( 11.10.2020)

Autor - kontakt
11.10.2020 09:55:28

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 2. W czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła a w piątek św. Jadwigi Śląskiej.
 3. Zapraszamy 19 października (poniedziałek) na uroczystość św. Pawła od krzyża, założyciela Zgromadzenia Pasjonistów, Msza św. o godz. 18:00.  To wydarzenie poprzedza rozpoczęcie Jubileuszu 300-lecie założenia Pasjonistów, który rozpocznie się 22 listopada 2020r.
 4. Z okazji Jubileuszu 300-lecia istnienia Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa - Pasjonistów. Nasza lokalna wspólnota zakonna ufundowała dla parafii elektroniczne dzwony, które zabrzmią po raz pierwszy 19 października.
 5. Dzisiejsze ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.
 6. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus (Cały Twój), które ks. Karol Wojtyła wybrał na swoje biskupie zawołanie. Przed kościołem są zbierane ofiary, które będą przekazane Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera edukacje dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 7. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi).
 8. W miesiącu październiku zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych na nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszy św.
 9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii i ich rodziców w następna niedzielę: Sz. Podst. 231 i z innych szkół po Mszy św. o godz. 12:30, Sz. Podst. 368 po Mszy św. o godz. 16:00.
 10. Zapraszamy ministrantów na zbiórkę: kandydaci i ministranci młodsi w sobotę o godz. 9:00, ministranci starsi i lektorzy w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
 11. Zapraszamy młodzież na spotkanie Oratorium św. Gabriela w czwartek o godz. 20:00.
 12. Parafia św. Michała Arch. Przy ul. Głębockiej zaprasza 15 X br. o godz. 19:00 na adorację Najśw. Sakramentu dla Rodziców Osieroconych po stracie dziecka.
 13. Ruszyły nasze aukcje na facebooku Przyjaciele Misji Gabriela. Licytacji podlegają różne przedmioty a dochód z nich przeznaczony jest na cele Misji Gabriela (warsztaty i budowę kościoła). Bóg zapłać za wsparcie.
 14. Relacja matki z córką to jedna z najważniejszych relacji w życiu kobiety. Jeżeli chcesz ciekawie spędzić czas ze swoją córką to: Zapraszamy na warsztaty „Spotkanie Mamy i Córki”, 17 października 2020 (Mama + córka w wieku 3 - 6 lat) w godz. 10:00 – 14:00. Kontakt wyłącznie drogą mailową: m.gizak@o2.pl
 15. Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej z Fundacją AVE zapraszają w sobotę 7 XI o godz. 12:00 na bezpłatną wycieczkę zabytkowym ogórkiem po Białołęce z gawędą historyczną. Odwiedzimy najbardziej interesujące miejsca i zabytki na terenie dzielnicy. Zapisy w zakrystii.  Wyjazd z placu kościelnego, powrót ok. godz. 14:30.
 16. W następną niedzielę po mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00 będzie możliwość nabycia książek dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Książki poświęcone są takim emocjom, jak: złość, strach, wstyd, smutek i zazdrość. Zostały one wydane przy wsparciu naszej parafii z autorką Małgorzatą Gizak. To doświadczony pedagog, psycholog, doradca rodzinny i certyfikowany coach. Pani Małgorzata od wielu lat współpracuje z naszą parafią. Prowadziła m.in. warsztaty dla rodziców, zajęcia integracyjne dla dzieci oraz spotkania dla Matek i córek. Cena pojedynczej książki to 20 zł, natomiast całego kompletu 80 zł.
 17. W listopadzie w naszej parafii odbędzie się Koncert z okazji 11 listopada - Święta Niepodległości. Wystąpią, jak co roku dzieci, młodzież i dorośli. To są wolontariusze z parafii i nie tylko. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chcą z nami śpiewać i grać na próbę w przyszłą niedzielę o godz. 19:30.
 18. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.