Ogłoszenia ( 12.09.2021)

Autor - kontakt
12.09.2021 10:22:56

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12:00 odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
 2. Prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 3. Dzisiaj ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.
 4. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie.
 5. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego a w środę święto Matki Bożej Bolesnej w Zgromadzeniu Pasjonistów są to bardzo ważne święta patronackie. Zapraszamy na Msze św. wieczorne. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 6. Zapraszamy na odpust parafialny św. Mateusza Ap. i Ew., który odbędzie się 26 września br. suma odpustowa o godz. 12:30. W związku z odpustem w tym dniu chrztów nie będzie.
 7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w 2022 roku w następną niedzielę:   - Sz. Podst. 231 po Mszy św. o godz. 12:30,
  - Sz. Podst. 368 po Mszy św. o godz. 16:00.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania szkoły podstawowej klas VIII i ponadpodstawowych klas I odbędzie się 3 października po Mszy św. o godz. 18:00.
 9. W zakrystii jest do nabycia w cenie 10 PLN płyn dezynfekujący Pro Caritas bezzapachowy i nieszkodliwy dla skóry. Wyprodukowany przez Caritas Polska w celu wspierania ubogich rodzin.
 10. Małe Centrum Kultury  przy Ostródzkiej zaprasza na warsztaty stylizacji „O jakże piękna jesteś przyjaciółmi moja” realizowane w ramach projektu współfinansowanego  przez  Urząd Dzielnicy Białołęka. Najbliższe termin: 11.09 w godz. 11:00 – 17:30. Warsztaty pomogą w doborze kolorów do typu urody oraz fasonów ubrań do kształtu sylwetki. Udział jest bezpłatny.  Zapisy przyjmujemy poprzez  formularz zgłoszeniowy.  Link do formularza jest aktywny na stronie Misji Gabriela.
 11. Nasza parafia we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem dla Białołęki zaprasza na Rodzinne Grillowanie współfinansowane ze środków publicznych – Dzielnicy Białołęka – m.st. Warszawy w dniu 26.09.2021r. od godz. 15:00. Uczestnicy zabierają ze sobą coś do siedzenia (krzesło, leżak, koc), artykuły spożywcze i napoje bezalkoholowe. Organizatorzy zapewniają stanowisko do grillowania, ognisko, dobrą zabawę, wspólny śpiew, potańcówkę i wiele innych ciekawych atrakcji. Imprezę poprowadzi - Jacek Zienkiewicz. Wstęp wolny.
 12. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.