Ogłoszenia ( 13.12.2020)

Autor - kontakt
12.12.2020 16:18:32

III Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały od niedzieli do wtorku, 15 grudnia. Poprowadzi je o. Mateusz Walczyk, paulin z Warszawy. Msze św. z nauką według porządku niedzielnego a w poniedziałek i wtorek o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Transmisje rekolekcji na parafialnym profilu Mszy św. w niedziele o godz. 11:00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00.
 2. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na coś słodkiego.
 3. W poniedziałek 14 grudnia – wspominamy św. Jana od krzyża, kapłana, doktora Kościoła.
 4. Można nabyć OPŁATEK na stół wigilijny za dobrowolna ofiarę, który jest wyłożony w koszu przed ołtarzem. Natomiast bezglutenowy opłatek jest do nabycia w zakrystii.
 5. W czasie pandemii jest możliwość przyjmowania komunii św. do ust lub na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek zakrywających usta i nos podczas Mszy św. oraz o dezynfekcje dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła.
 6. Potrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 7. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
 8. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy oraz na Msze Gregoriańskie.
 9. W następną niedzielę spotkanie komunijne według harmonogramu tylko dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie dotyczy zebrania dokumentów.
 10. Pandemia znowu stoi nam na drodze do spotkania dlatego w tym roku Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy nie będzie. Chyba, że tylko i wyłącznie dla chętnych. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub telefonicznie. Zgłoszenia przyjmujemy do następnej niedziele. Termin Kolędy dla chętnych podamy przed świętami Bożego Narodzenia. Przestrzegając wymogów sanitarnych będziemy się spotykać z maseczkami na twarzach i z obmytymi płynem dezynfekującym dłońmi.
 11. W związku z zaistniałą sytuacją Drodzy Parafianie i Przyjaciele zwracamy się do Was z prośbą o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta parafialnego jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kancelaria/kontakt. Bóg zapłać.
 12. Mamy jeszcze jedną prośbę i sugestie. Do końca roku kalendarzowego jest możliwość przekazania darowizny na cele kultu religijnego na naszą parafię odliczając ją od podatku w wysokości 6% dla osób fizycznych i 10% dla firm. O szczegóły trzeba pytać księgowych. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. W zakrystii są do nabycia maseczki-cegiełki (czarne i białe) z logo Misja Gabriela w cenie 20,00 PLN. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła.
 14. Zapraszamy wszystkich chętnych na profil FB „Przyjaciele Misji Gabriela”, na którym odbywają się aukcje i można licytować różne przedmioty. Obecnie rozpoczęła się akcja „Pieczemy ciasta i kościół nam wyrasta”. Dochód z aukcji jest przeznaczony na budowę kościoła.
 15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i tygodnika „Idziemy”.