Ogłoszenia ( 14.02.2021)

Autor - kontakt
16.02.2021 15:09:56

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu, tj. 17. lutego, Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu i ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. w Środę Popielcową jest następujący: 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00 jednocześnie w kaplicy i w kościele. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św.
 2. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek dla dzieci o godz. 17:30 dla dorosłych o godz. 18:40. W soboty koronka do Matki Bożej Bolesnej po Mszy św. o godz. 7:00. W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12:30.
 4. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej poprzez Las. Spotykamy się już w ten piątek 19. lutego o godz. 20:00 przy restauracji Dziki Zakątek na ul. Chlubnej 1A. Prosimy o odpowiedni ubiór do warunków pogodowych oraz zabranie latarek.
 5. W każdy czwartek modlimy się w intencji maturzystów za wstawiennictwem św. Gabriela od M.B.B. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 6. Zapraszamy na nowennę ku czci św. Gabriela od M.B.B., która będzie trwać od 18 do 26 lutego. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Serdecznie wszystkich zapraszamy na uroczystość św. Gabriela od M.B.B. tj., 27 lutego br. o godz. 18:00. Mszy św. będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński.
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w następną niedzielę:   - Sz. Podst. 231 i innych szkół po Mszy św. o godz. 12:30,
  - Sz. Podst. 368 po Mszy św. o godz. 16:00.
 9. Ojcowie Pasjoniści zapraszają do Szkoły Mądrości Krzyża. Są to wykłady osnute wokół tematyki Krzyża jako narzędzia naszego zbawienia oraz jako doświadczenia ludzkiego, które odbywają się w naszym klasztorze w Warszawie, przy ul. Zamienieckiej 21. Każdy semestr to nowy temat, któremu poświęcone jest 15 wykładów oraz pomoc do modlitwy na temat związany z wykładem. 12. lutego rozpoczął się nowy semestr zajęć w naszej Szkole. Temat przewodni tego semestru brzmi „Życie zakonne, jako naśladowane Chrystusa ukrzyżowanego”. Zajęcia będzie prowadził o. dr Łukasz Andrzejewski CP, prowincjał polskich Pasjonistów. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy pragną czerpać z bogatej duchowości życia konsekrowanego. W wykładach można uczestniczyć osobiście w naszym klasztorze, bądź on-line lub nagranie. Więcej informacji jest na plakacie.
 10. W zakrystii są do nabycia maseczki-cegiełki (czarne i białe) z logo Misja Gabriela w cenie 20,00 PLN. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła.
 11. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1% podatku na Parafię.
 12. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”.