Ogłoszenia ( 15.11.2020)

Autor - kontakt
21.11.2020 07:53:48

XXXIII Niedziela Zwykła

  1. W obecnej sytuacji epidemiologicznej Msze św. będą odprawiane w tych samych godzinach jednocześnie w kościele i kaplicy. Liczba wiernych jest ograniczona w kaplicy do 23 osób a w kościele do 60 osób. W tym czasie jest możliwość przyjmowania komunii św. do ust lub na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek zakrywających usta i nos podczas Mszy św. oraz o dezynfekcje dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła.
  2. Potrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
  3. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
  4. W listopadzie można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Zachęcamy wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na cały listopad.
  5. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy oraz wypominki całoroczne za dobrowolną ofiarę, które będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Prosimy o wyraźne zapisywanie na kartkach imion 
i nazwisk zmarłych.
  6. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 7.890  zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. W następną niedziele przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. w poniedziałek wspomnienie N.M.P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W środę wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, w sobotę Ofiarowania N.M.P.
  8. Zapraszamy Was drodzy Przyjaciele na Jubileusz 300-lecia istnienie Pasjonistów, który rozpoczniemy uroczystą Mszą św. 22 listopada o godz. 12:30, która będzie transmitowana na parafialnym facebook’u. Mszy św. będzie przewodniczył Prowincjał Pasjonistów o. Łukasz Andrzejewski CP. Polecamy się Waszej modlitwie.
  9. W związku z zaistniałą sytuacją Drodzy Parafianie i Przyjaciele zwracamy się do Was z prośbą o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta parafialnego jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kontakt. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.