Ogłoszenia ( 18.10.2020)

Autor - kontakt
18.10.2020 08:26:52

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Okazuje się drodzy przyjaciele, że znowu jesteśmy poddawani bolesnej próbie ograniczenia wspólnego przeżywania naszej wiary. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie nas wszystkich, a także uwzględniając zalecenia Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego.
 2. W związku ogłoszeniem Warszawy ‘strefą czerwoną’ przez Rząd RP i wprowadzeniem nowych ograniczeń zdecydowaliśmy się w naszej parafii otworzyć jednocześnie kaplicę dla 50 osób i kościół dla 130 osób. Msze św. będą odprawiane w tych samych godzinach jednocześnie w kościele i kaplicy. W tym czasie jest możliwość przyjmowania komunii św. do ust lub na rękę. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek zakrywających usta i nos podczas Mszy św. oraz o dezynfekcje dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła. Automatyczne dozowniki są umieszczone na filarach pod chórem.
 3. Potrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 4. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
 5. W sytuacji zagrożenia życia udamy się z Komunią św., spowiedzią i sakramentem namaszczenia chorych do osoby umierającej.
 6. W tej trudnej sytuacji zapewniamy Was o modlitwie oraz duchowej łączności naszej z Wami.
 7. Dziś przypada Niedziela Misyjna. Pamiętajmy w naszej modlitwie o misjonarzach pracujących na innych kontynentach.
 8. W poniedziałek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, a w czwartek św. Jana Pawła II, papieża.
 9. Zapraszamy w poniedziałek na uroczystość św. Pawła od krzyża, założyciela Zgromadzenia Pasjonistów, Msza św. o godz. 18:00.  To wydarzenie poprzedza rozpoczęcie Jubileuszu 300-lecie założenia Pasjonistów, który rozpocznie się 22 listopada 2020r.
 10. Z okazji Jubileuszu 300-lecia istnienia Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa - Pasjonistów. Nasza lokalna wspólnota zakonna ufundowała dla parafii elektroniczne dzwony, które zabrzmią po raz pierwszy 19 października.
 11. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 12.200 zł.
 12. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi).
 13. Dzisiejsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii i ich rodziców jest odwołane. Rodziców, którzy by chcieli, żeby ich dzieci przystąpiły do I Komunii św. w naszej parafii a nie byli na spotkaniu we wrześniu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po druki do wypełnienia.
 14. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłym tygodniu jest odwołane.
 15. Dzisiejsza sprzedaż książek Małgorzaty Gizak jest odwołana.
 16. Ruszyły nasze aukcje na facebooku Przyjaciele Misji Gabriela. Licytacji podlegają różne przedmioty a dochód z nich przeznaczony jest na cele Misji Gabriela (warsztaty i budowę kościoła). Bóg zapłać za wsparcie.
 17. Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej z Fundacją AVE zapraszają w sobotę 7 XI na bezpłatną wycieczkę zabytkowym ogórkiem po Białołęce z gawędą historyczną. Odwiedzimy najbardziej interesujące miejsca i zabytki na terenie dzielnicy. Zapisy w zakrystii.  Wyjazd z placu kościelnego o godz. 12:00, powrót ok. godz. 14:30.
 18. W listopadzie w naszej parafii planowany jest Koncert z okazji 11 listopada - Święta Niepodległości. Wystąpią w nim wolontariusze z parafii i nie tylko. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chcą z nami śpiewać i grać na próbę dzisiaj o godz. 19:30.
 19. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.