Ogłoszenia ( 2.05.2021)

Autor - kontakt
02.05.2021 10:13:40

V NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Przypominamy, że udzielona jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
  2. W poniedziałek uroczystość N.M.P. Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. We wtorek św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej. W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W tym roku Warszawie w piątek  uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu post nie obowiązuje. W sobotę uroczystość N.M.P. Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.
  3. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Po Mszy św. wieczornej przez cały miesiąc odbywać się będzie nabożeństwo majowe.
  4. W związku z epidemią nie możemy odprawiać majowego w terenie. Żeby tradycji uczynić zadość zapraszamy na transmisję Mszy św. w środy o godz. 18:00 i po niej nabożeństwa majowego.
  5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci św. Gemmy Galgani i błogosławieństwo jej relikwiami.
  6. W każdy czwartek modlimy się w intencji maturzystów za wstawiennictwem św. Gabriela od M.B.B. na koniec błogosławieństwo jego relikwiami. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  7. Zapraszamy na E-Rekolekcje "Tajemnica Wiary" (zdalnie). Rozpoczynają się 01.05.2021r. Organizatorem jest Katolicka Odnowa w Duchu Świętym w Polsce. Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane są na stronie http://odnowa.diecezja.waw.pl/ w zakładce  Tajemnica Wiary lub można skorzystać z ulotek, które znajdują się na końcu kościoła a przy nich pudełko, aby je tam wrzucić.
  8. W dniu 8 maja z naszego kościoła odbędzie się telemost między kontynentami podczas, którego będzie transmitowany Różaniec Młodych w intencji powstrzymania pandemii. Na to wydarzenie szczególnie zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu. Rozpoczęcie transmisji modlitw o godz. 17:00, które będą zakończone Eucharystią.
  9. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1% podatku na Parafię.
  10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”.