Ogłoszenia ( 20.09.2020)

Autor - Grzegorz
28.09.2020 12:12:33

 1. Prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, patrona naszej parafii.
 3. We wtorek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera; w piątek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, Patrona Stolicy.
 4. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 11.400 zł. Serdeczne bóg zapłać za ofiary.
 5. Zapraszamy dzieci na spotkania przygotowujące do I Komunii św. Grupa komunijna z 3 października - próba w poniedziałek dla klas A i B (Sz.P. 231) o godz. 16:30 a dla klasy D (Sz.P. 368) i z innych szkół o godz. 19:00. Terminy spotkań dla innych grup są podane na stronie i facebook’u parafii.
 6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w 2021 roku dzisiaj: - Sz. Podst. 368 po Mszy św. o godz. 16:00, - Sz. Podst. 231 i z innych szkół po Mszy św. o godz. 18:00.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania szkoły podstawowej klas VIII i ponadpodstawowych klas I odbędzie się 27 września po Mszy św. o godz. 16:00.
 8. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na tygodniową akcję Męskiego Oblężenia Jasnej Góry, która odbędzie się w naszej parafii w dniach 20-26 września. Akcja rusza od niedzieli 20 września i polega na wspólnym uczestnictwie w codziennych warsztatach online (które odbędą się w kaplicy) w godz. 18:30 – 20:00 – w programie są konferencje, świadectwa i wspólna, męska modlitwa. Wśród prowadzących będą m. in.: Robert Friedrich “Litza”, Jacek Pulikowski czy ks. Dominik Chmielewski. Tematyka warsztatów będzie dotyczyć : Mężczyzny jako męża, ojca, kapłana, będzie też o relacjach z żoną i dziećmi oraz wychowaniu.
  
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane dziewczynki i chłopców w wieku od 9 do 16 lat do gromady oraz dziewczynki powyżej 16 lat do drużyny harcerskiej Skautów Europy, które działają przy naszej parafii. Zainteresowanych zapraszam po szczegółowe informacje do zakrystii.
  
 10. Zapraszamy dzieci i wszystkich chętnych na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w środę o godz. 19:00. Natomiast spotkanie dla Oazy Nowej Drogi w środę o godz. 18:00.
  
 11. W wyniku doświadczania różnych krzywd przez dzieci. W tych trudnych sytuacjach pozostaje modlitwa pełna wiary i ufności do Boga o uwolnienie i uzdrowienie. Chcemy zaprosić wszystkich chętnych do włączenia się do akcji modlitewnej organizowanej przez Misję Gabriela pod nazwą „Opiekunowie Dziecka Skrzywdzonego”. Zapraszamy 27 września na Mszę św. o godz. 18:00 i po niej na różaniec w intencji dzieci skrzywdzonych. Słowa modlitwy i szczegóły akcji podane są na stronie www.misjagabriela.pl
  
 12. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.