Ogłoszenia ( 20.12.2020)

Autor - kontakt
24.12.2020 15:34:58

IV Niedziela Adwentu

 1. Spowiedź przedświąteczna podczas Mszy św. do ostatniego penitenta.
 2. Odwiedziny chorych w domach we wtorek między godz. 9:00 a 11:00.
 3. W czwartek ostatnie Roraty o godz. 6:45.W wieczór wigilijny pasterka jednocześnie w kościele i kaplicy o godz. 21:30 i o godz. 24:00.
 4. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego jednocześnie w kościele i kaplicy.
 5. W pierwszy dzień świąt w czasie Mszy św. spowiedzi nie będzie.
 6. W następną niedziele święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30 będzie udzielane błogosławieństwo matek w błogosławionym stanie i małych dzieci. Natomiast na każdej Mszy św. będziemy święcić wino na pamiątkę św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 7. W poniedziałek, 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 8. W wieczór sylwestrowy ze względu na godzinę policyjną Msza św. o godz. 17:30 i po niej nabożeństwo na zakończenie roku.
 9. W czasie pandemii jest możliwość przyjmowania komunii św. do ust lub na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek zakrywających usta i nos podczas Mszy św. oraz o dezynfekcje dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła.
 10. Potrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 11. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
 12. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy oraz na Msze Gregoriańskie.
 13. Dzisiaj w kościele spotkanie komunijne według harmonogramu tylko dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie dotyczy zebrania dokumentów.
 14. Wizyta Duszpasterska – Kolęda tylko i wyłącznie dla chętnych. Niestety zostaje odłożona do końca kwarantanny narodowej. Plan Kolędy podamy w późniejszym terminie.
 15. W związku z zaistniałą sytuacją Drodzy Parafianie i Przyjaciele zwracamy się do Was z prośbą o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta parafialnego jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kancelaria/kontakt. Bóg zapłać. 
 16. Mamy jeszcze jedną prośbę i sugestie. Do końca roku kalendarzowego jest możliwość przekazania darowizny na cele kultu religijnego na naszą parafię odliczając ją od podatku w wysokości 6% dla osób fizycznych i 10% dla firm. O szczegóły trzeba pytać księgowych. Serdeczne Bóg zapłać.
 17. W zakrystii są do nabycia maseczki-cegiełki (czarne i białe) z logo Misja Gabriela w cenie 20,00 PLN. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła.
 18. Zapraszamy wszystkich chętnych na profil FB „Przyjaciele Misji Gabriela”, na którym odbywają się aukcje i można licytować różne przedmioty. Obecnie rozpoczęła się akcja „Pieczemy ciasta i kościół nam wyrasta”. Dochód z aukcji jest przeznaczony na budowę kościoła.
 19. Schola dziecięca św. Gabriela zaprasza po Mszy św. na kiermasz świąteczny. Dzieci wykonały piękne ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy.
 20. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i tygodnika „Idziemy”.