Ogłoszenia ( 22.08.2021)

Autor - kontakt
23.08.2021 12:55:34

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 2. We wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła. W czwartek uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.
 3. W wyniku doświadczania różnych krzywd przez dzieci. W tych trudnych sytuacjach dla człowieka wierzącego pozostaje modlitwa pełna wiary i ufności do Boga. Zapraszamy wszystkich 27 sierpnia na Mszę św. o godz. 18:00 i po niej na różaniec w intencji dzieci skrzywdzonych. Słowa modlitwy i szczegóły akcji podane są na stronie www.misjagabriela.pl, Opiekunowie Dziecka Skrzywdzonego.
 4. Kancelaria parafialna w sierpniu czynna w poniedziałki i wtorki od 18:30 do 19:30.
 5. Spowiadamy od poniedziałku do soboty w godzinach od 17:00 do 17:50.
 6. Przed ołtarzem Matki Bożej umieszczono nowy system świeczników – St.Kilian’s uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy i niewydzielający sadzy. Jest prosty w obsłudze – wkładamy świeczkę do szklanego klosza i podpalamy.
 7. W zakrystii jest do nabycia w cenie 10 PLN płyn dezynfekujący Pro Caritas bezzapachowy i nieszkodliwy dla skóry. Wyprodukowany przez Caritas Polska w celu wspierania ubogich rodzin.
 8. W ramach projektu „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” współfinansowanego ze środków publicznych – Dzielnicy Białołęka – m.st. Warszawy działające przy naszej parafii. Zaprasza na dwa warsztaty, które odbędą się 28 sierpnia:
  1. „Matka i córka” – w godz. 10:00 – 13:00 - prowadzone przez Marzannę Graff –
  aktorkę, pisarkę i wykładowcę emisji głosu i kreacji wizerunku na UKSW. Podczas tych warsztatów można będzie się przekonać, jakie są relacje pomiędzy matkami a córkami, jak je umacniać i nad czym należy pracować.
  2. plastyczne – „Idziemy do szkoły” – w godz. 14:30 – 16:00 - prowadzone przez osoby uzdolnione plastycznie. Podczas tych warsztatów będą rozwijane umiejętności plastyczne dzieci pod opieką prowadzących. Na warsztaty plastyczne przyjmowane będą dzieci poniżej 7 roku życia wraz z opiekunami.
  Warsztaty są darmowe, decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji będzie można uzyskać po zgłoszeniu dziecka. Zapisy poprzez stronę misjagabriela.pl lub w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć książki pani Małgorzaty Gizak. Dzięki współpracy naszej Parafii oraz wydawnictwa Atut z Wrocławia wydana została seria książek, które przybliżają młodym czytelnikom niezwykły świat emocji, ułatwia zrozumienie go i wskazuje sposoby rozwiązywania trudnych sytuacji. Seria nosi tytuł „Poznajmy się” i składa się z pięciu części. Każda część opisuje inną emocję: Strach, Wstyd, Złość, Smutek, Zazdrość. Książki będzie można nabyć w godz. 9.00 – 18.00, przed i po mszy świętej. Istnieje też możliwość otrzymania autografu oraz porozmawiania z autorką.
 10. Nasza parafia we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem dla Białołęki zaprasza na Rodzinne Grillowanie współfinansowane ze środków publicznych – Dzielnicy Białołęka – m.st. Warszawy w dniu 26.09.2021r. od godz. 15.00. Uczestnicy zabierają ze sobą coś do siedzenia (krzesło, leżak, koc), artykuły spożywcze i napoje bezalkoholowe. Organizatorzy zapewniają stanowisko do grillowania, ognisko, dobrą zabawę, wspólny śpiew, potańcówkę i wiele innych ciekawych atrakcji. Imprezę poprowadzi - Jacek Zienkiewicz. Wstęp wolny.
 11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.