Ogłoszenia ( 23.05.2021)

Autor - kontakt
23.05.2021 10:31:42

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Przypominamy, że udzielona jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
  2. Nie zapominajmy o noszeniu maseczek w kościele.
  3. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Przy tej okazji przypominamy, że kończy się możliwość spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
  4. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
  5. W czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00, 9:30, 11:00 z procesją do czterech ołtarzy oraz o godz. 18:00. Mszy św. o godz.12:30 i 16:00 nie będzie.
  6. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Ostródzką, Warzelniczą i Hemara na plac kościelny. Do udziału w procesji zapraszamy ministrantów, asystę i bielanki oraz dzieci pierwszokomunijne. Dziewczynki przynoszą kwiatki do sypania w czasie procesji.
  7. Codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  8. Zapraszamy na transmisję Mszy św. w środy o godz. 18:00 i po niej nabożeństwa majowego.
  9. Zapraszamy do chóru parafialnego VOX POPULI osoby dorosłe, zarówno Panie, jak i Panów do śpiewania lub grających na instrumentach. Bliższe informacje u organisty Patryka.
  10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.