Ogłoszenia ( 27.12.2020)

Autor - kontakt
28.12.2020 15:55:03

I Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Świętej Rodziny: Jezusa, Matyi i Józefa

 1. Dziś święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30 będzie udzielane błogosławieństwo matek w błogosławionym stanie i małych dzieci. Natomiast na każdej Mszy św. będziemy święcić wino na pamiątkę św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 2. 27 dnia każdego miesiąca jest odprawiana Msza św. o godz. 18:00 w intencji darczyńców, ofiarodawców i budowniczych naszego kościoła oraz w intencjach zanoszonych w czwartkowej nowennie do św. Gabriela MBB a po niej zapraszamy na różaniec w intencji dzieci skrzywdzonych. Słowa modlitwy i szczegóły akcji podane są na stronie www.misjagabriela.pl
 3. W poniedziałek, 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 4. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego, o godz. 17:30 odbędzie się Msza św. po niej nabożeństwo na zakończenie Starego Roku, podczas którego będziemy dziękować Bogu za miniony rok. Będziemy również przepraszać Boga za nasze grzechy oraz prosić o błogosławieństwo na Nowy Rok 2021. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek w Nowy Rok przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego.
 6. 1 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy na każdej Mszy św.
 7. Nabożeństwo pierwszosobotnie 2 stycznia po Mszy św. o godz. 7:00. Zapraszamy czcicieli N.M.P. Niepokalanej.
 8. Podtrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 9. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
 10. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy oraz na Msze Gregoriańskie.
 11. W związku z zaistniałą sytuacją Drodzy Parafianie i Przyjaciele zwracamy się do Was z prośbą o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta parafialnego jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kancelaria/kontakt. Bóg zapłać.
 12. W zakrystii są do nabycia maseczki-cegiełki (czarne i białe) z logo Misja Gabriela w cenie 20,00 PLN. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła.
 13. Zapraszamy wszystkich chętnych na profil FB „Przyjaciele Misji Gabriela”, na którym odbywają się aukcje i można licytować różne przedmioty. Dochód z aukcji jest przeznaczony na budowę kościoła.
 14. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i tygodnika „Idziemy”.