Ogłoszenia ( 28.03.2021)

Autor - kontakt
28.03.2021 17:16:27

Niedziela palmowa

 1. Drodzy parafianie znowu jesteśmy poddani próbie w święta Wielkanocne. Obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne dotykają kościołów. W naszej świątyni od wczoraj może uczestniczyć w liturgii 45 osób. Gorąco Was prosimy o przestrzeganie limitu osób na Mszach św., tym bardziej, że otwarte kościoły budzą złość i agresje u innych. Spodziewamy się kontroli liczby wiernych na Mszach św. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 2. Dzisiaj rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Krzysztof Kowalski, paulin. Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Msza św. Natomiast w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, czyli PALMOWA wprowadza nas w tajemnicę WIELKIEGO TYGODNIA. Zadbajmy, by chorzy i ludzie starsi mogli przystąpić do spowiedzi świętej i przyjąć Jezusa Eucharystycznego. Zgłoszenia do odwiedzin domowych przyjmujemy z zakrystii, które odbędą się w środę od godz. 9:00. Zachęcamy, by nie odkładać na ostatni moment SPOWIEDZI WIELKOPOSTNEJ.
 4. Dziś Schola dziecięca będzie rozprowadzać palemki. Dochód z palemek jest przeznaczony na działalność Scholi.
 5. Ze względu na specyfikę liturgii Triduum Paschalnego wszystkie nabożeństwa będą odbywać się tylko w kościele do rezurekcji włącznie
    Triduum Paschalne w naszej parafii:
  WIELKI CZWARTEK:
  18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej a po niej Adoracja w Ciemnicy do północy (tylko w kościele)
  WIELKI PIĄTEK:
  8:30 – Ciemna Jutrznia
  17:00 – Droga krzyżowa (tylko w kościele)
  18:00 – Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Adoracja w Grobie Pańskim do północy (tylko w kościele)
  WIELKA SOBOTA:
  8:30 – Ciemna Jutrznia
  Błogosławieństwo pokarmów będzie w godz. od 9.00 do 15.00 pod wiatą w głębi placu.
  20:00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (tylko w kościele)
  NIEDZIELA WIELKANOCNA:
  6:00 – Rezurekcja (Nie ma Mszy Św. o godz. 8.00) (tylko w kościele)
  Msze św.: 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 (jednocześnie w kościele i kaplicy)
 6. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
  Poniedziałek, wtorek i środa od 17:00 do 20:30.
  Wielki Czwartek od 20:30 do 24:00,
  Wielki Piątek od 9:00 do 12:00 i od 21:00 do 24:00
  Wielka Sobota od 9:00 do 15:00.
  W wielki czwartek, piątek i sobotę podczas liturgii wieczornych spowiedzi nie będzie. Nie spowiadamy również w Wielkanoc (I-wszy dzień świąt).
 7. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która będzie trwać do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo nowenny będzie odbywać w następujący sposób: w piątek po Liturgii Męki Pańskiej, w sobotę o godz. 19:45, w niedzielę i poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 12:30; od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej.
 8. Zbiórki ministrantów biorących udział w Liturgii Triduum w czwartek, piątek i sobotę o godz. 11:00.
 9. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie.
 10. Zachęcamy do podjęcia codziennej modlitwy Pod Twoją obronę za każdego Ojca na okres jednego roku. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w koszu przed ołtarzem będą kartki do losowania za jakiego kapłana z naszej parafii dana osoba będzie się modlić.
 11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”