Ogłoszenia ( 29.08.2021)

Autor - kontakt
29.08.2021 13:33:48

XXII Niedziela Zwykła

 1. Prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 2. W piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 3. 1-szego września obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym dniu wspominamy ofiary represji hitlerowskiej i poległych w obronie naszej ojczyzny.
 4. W środę rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w intencji uczniów szkół podstawowych i liceów oraz nauczycieli i wychowawców o godz. 18:00.
 5. W Następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie przyborów szkolnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej i komunii wynagradzającej za nasze grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 18:00 i 20:00. Spowiadać będziemy od 17:00 do 20:00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.
 8. Od następnej niedzieli porządek Mszy św. jest następujący 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00.
 9. Spowiadamy od poniedziałku do soboty w godzinach od 17:00 do 18:00.
 10. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do środy od godz. 18:30 do 19:30.
 11. W zakrystii jest do nabycia w cenie 10 PLN płyn dezynfekujący Pro Caritas bezzapachowy i nieszkodliwy dla skóry. Wyprodukowany przez Caritas Polska w celu wspierania ubogich rodzin.
 12. Dziś po każdej Mszy św. będzie można nabyć książki pani Małgorzaty Gizak, która wydana serię książek, które przybliżają młodym czytelnikom niezwykły świat emocji, ułatwia zrozumienie go i wskazuje sposoby rozwiązywania trudnych sytuacji. Seria nosi tytuł „Poznajmy się” i składa się z pięciu części. Każda część opisuje inną emocję: Strach, Wstyd, Złość, Smutek, Zazdrość. Istnieje też możliwość otrzymania autografu oraz porozmawiania z autorką.
 13. Zapraszamy do chóru parafialnego VOX POPULI osoby dorosłe, zarówno Panie, jak i Panów śpiewających i grających na instrumentach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet, puzon, trąbka, obój. Zapraszamy na próbę, która będzie 05.09.2021r. o godz. 19:00 w kościele. Bliższe informacje u pana organisty Patryka lub pod telefonem 668 644 995.
 14. Burmistrz Dzielnicy Białołęka zaprasza 29 sierpnia, 4 i 5 września na Dni Białołęki. Bliższe informacje na plakacie.
 15. Nasza Parafia oraz Fundacja "Busola" zapraszają na wyprzedaż garażową, która odbędzie się w następną niedzielę, 5 września br., w godz. 10:00 – 18:00. Prosimy o przynoszenie nieprzydatnych już rzeczy w dobrym stanie, w szczególności książek, podręczników szkolnych, bibelotów, ubrań, artykułów gospodarstwa domowego itp., oraz koców lub krzeseł, na których będą rozłożone. Przedmioty mogą być udostępniane nieodpłatnie lub za rozsądną opłatą. Na wyprzedaży będzie obecny specjalista w dziedzinie rowerów, który bezpłatnie dokona przeglądu, wyreguluje co trzeba (bez wymieniania części). Serdecznie zapraszamy!
 16. Nasza parafia we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem dla Białołęki zaprasza na Rodzinne Grillowanie współfinansowane ze środków publicznych – Dzielnicy Białołęka – m.st. Warszawy w dniu 26.09.2021r. od godz. 15:00. Uczestnicy zabierają ze sobą coś do siedzenia (krzesło, leżak, koc), artykuły spożywcze i napoje bezalkoholowe. Organizatorzy zapewniają stanowisko do grillowania, ognisko, dobrą zabawę, wspólny śpiew, potańcówkę i wiele innych ciekawych atrakcji. Imprezę poprowadzi - Jacek Zienkiewicz. Wstęp wolny.
 17. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.