Ogłoszenia ( 29.11.2020)

Autor - kontakt
28.11.2020 16:34:44

I Niedziela Adwentu

 1. Serdecznie dziękujemy za obecność (w kościele i on-line) na rozpoczęciu Jubileuszu 300-lecia istnienia Pasjonistów i za wspólną modlitwę w intencji Zgromadzenia Pasjonistów. Jednocześnie polecamy się nieustannie Waszej modlitwie. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Również jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest to okresu radosnego i pobożnego oczekiwania.
 3. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na coś słodkiego.
 4. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła.
 5. 04 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:45, 18:00 i 20:00. Spowiadać będziemy od godz. 17:00 do 20:00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. po Mszy św. o godz. 6:45.
 7. 8 grudnia (wtorek) to uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ten szczególny czas łaski od Pana zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji zadośćuczynienia za grzechy aborcji, o ochronę życia poczętego oraz łaskę wiary dla nas wszystkich w tych trudnych czasach.
 8. Czuwanie jest zorganizowane w naszej parafii przez wspólnotę kobiet Miriam. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11:15 (od 12:00 do 13:00 jest godzina Łaski) zakończenie o godz. 24:00. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach na drzwiach kościoła i kaplicy, w gablocie oraz na stronie internetowej i fb Parafii. Serdecznie Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, pamiętając o zachowaniu przepisów sanitarnych, związanych z pandemią.
 9. Od dziś można nabyć OPŁATEK (bezglutenowy w zakrystii) na stół wigilijny za dobrowolna ofiarę.
 10. Liczba wiernych jest ograniczona w kaplicy do 23 osób a w kościele do 60 osób. W tym czasie jest możliwość przyjmowania komunii św. do ust lub na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek zakrywających usta i nos podczas Mszy św. oraz o dezynfekcje dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła.
 11. Potrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 12. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
 13. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy.
 14. Pandemia znowu stoi nam na drodze do spotkania dlatego w tym roku Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy nie będzie. Chyba, że tylko i wyłącznie dla chętnych. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub telefonicznie. Termin Kolędy dla chętnych podamy przed świętami Bożego Narodzenia. Przestrzegając wymogów sanitarnych będziemy się spotykać z maseczkami na twarzach i z obmytymi płynem dezynfekującym dłońmi.
 15. W związku z zaistniałą sytuacją Drodzy Parafianie i Przyjaciele zwracamy się do Was z prośbą o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta parafialnego jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kontakt. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Scholka dziecięca jeszcze raz pragnie pomóc w zbieraniu pieniędzy na leczenie małej Evy. Eva ma 13 miesięcy i walczy z SMA. Eva waży już 8 kilogramów a lek można podać tylko do 13,5 kg. Jest to wyścig z czasem i bez naszej pomocy Eva go nie wygra, dlatego bardzo prosimy o wsparcie www.siepomaga.pl/eva. Wolontariusze stoją przed kościołem.
 17. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i tygodnika „Idziemy”.