Ogłoszenia ( 3.01.2021)

Autor - kontakt
04.01.2021 09:10:19

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. W dniu 6 stycznia, tj. środę, przypada uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. W kościołach święcona jest kreda i kadzidło. Kredą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery słów Christus Mansionem Benedicat, które oznaczają Niech Chrystus błogosławi ten dom. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr. 
  2. W poniedziałek, 4 stycznia, wspomnienie urodzin św. Pawła Danei późniejszego założyciela Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. Na stoliku pod chórem są wyłożone książeczki z krótką historią św. Pawła od Krzyża za dobrowolną ofiarę.
  3. We wtorek Msza św. ku czci św. Gemmy Galgani z błogosławieństwem jej relikwiami.
  4. Potrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
  5. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
  6. W związku z zaistniałą sytuacją Drodzy Parafianie i Przyjaciele zwracamy się do Was z prośbą o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta parafialnego jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kancelaria/kontakt. Bóg zapłać. 
  7. W zakrystii są do nabycia maseczki-cegiełki (czarne i białe) z logo Misja Gabriela w cenie 20,00 PLN. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła.
  8. Zapraszamy wszystkich chętnych na profil FB „Przyjaciele Misji Gabriela”, na którym odbywają się aukcje i można licytować różne przedmioty. Dochód z aukcji jest przeznaczony na budowę kościoła.
  9. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy”.