Ogłoszenia ( 30.05.2021)

Autor - kontakt
30.05.2021 08:53:36

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przypominamy, że udzielona jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
  2. Nie zapominajmy o noszeniu maseczek w kościele.
  3. Dziś przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. W poniedziałek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  5. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, BOŻE CIAŁO. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00, 9:30, 11:00 z procesją do czterech ołtarzy oraz o godz. 18:00. Mszy św. o godz.12:30 i 16:00 nie będzie.
  6. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Ostródzką, Warzelniczą i Hemara na plac kościelny. Do udziału w procesji zapraszamy ministrantów, asystę, bielanki i dzieci pierwszokomunijne oraz Skautów – wilczki, harcerki i harcerzy. Prosimy o kwiatki do sypania w czasie procesji.
  7. Od wtorku codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zapraszamy do chóru parafialnego VOX POPULI osoby dorosłe, zarówno Panie, jak i Panów do śpiewania lub grających na instrumentach. Bliższe informacje u organisty Patryka.
  9. Szkoła Podstawowa WYSPA JP2 otwiera się w nowej lokalizacji przy ul. Kopijników 63A na Białołęce. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30 będą przed kościołem osoby z ulotkami. Więcej informacji na plakacie na tablicy.
  10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.