Ogłoszenia ( 6.12.2020)

Autor - kontakt
05.12.2020 21:57:56

II Niedziela Adwentu

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 15 grudnia. Poprowadzi je o. Mateusz Walczyk, paulin z Warszawy. Msze św. z nauką w poniedziałek i wtorek o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Otoczmy ojca rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z nas mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.
 2. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na coś słodkiego.
 3. W poniedziałek 7 grudnia – wspominamy św. Ambrożego, biskupa, doktora Kościoła.
 4. We wtorek, tj. 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ten szczególny czas łaski od Pana zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji zadośćuczynienia za grzechy aborcji, o ochronę życia poczętego oraz łaskę wiary dla nas wszystkich w tych trudnych czasach.
 5. Czuwanie jest zorganizowane w naszej parafii przez wspólnotę kobiet Miriam. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11:15 zakończenie o godz. 24:00. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach na drzwiach kościoła i kaplicy, oraz na stronie internetowej i fb Parafii. Serdecznie Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Można nabyć OPŁATEK na stół wigilijny za dobrowolna ofiarę, który jest wyłożony w koszu przed ołtarzem. Natomiast bezglutenowy opłatek jest do nabycia w zakrystii.
 7. W czasie pandemii jest możliwość przyjmowania komunii św. do ust lub na rękę. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek zakrywających usta i nos podczas Mszy św. oraz o dezynfekcje dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła.
 8. Podtrzymana jest nadal dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 9. Jednocześnie przypominamy, że na parafialnym profilu facebook’owym (Parafa św. Mateusza, Ostródzka) Msza św. jest transmitowana w niedziele o godz. 11:00.
 10. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy oraz na Msze Gregoriańskie.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoimi ofiarami małą Eve. Wolontariusze ze Scholi dziecięcej zebrali w sumie 8.160,00 PLN. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym.
 12. Pandemia znowu stoi nam na drodze do spotkania dlatego w tym roku Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy nie będzie. Chyba, że tylko i wyłącznie dla chętnych. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub telefonicznie. Termin Kolędy dla chętnych podamy przed świętami Bożego Narodzenia. Przestrzegając wymogów sanitarnych będziemy się spotykać z maseczkami na twarzach i z obmytymi płynem dezynfekującym dłońmi.
 13. W związku z zaistniałą sytuacją Drodzy Parafianie i Przyjaciele zwracamy się do Was z prośbą o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta parafialnego jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kancelaria/kontakt. Bóg zapłać.
 14. Mamy jeszcze jedną prośbę i sugestie. Do końca roku kalendarzowego jest możliwość przekazania darowizny na cele kultu religijnego na naszą parafię odliczając ją od podatku w wysokości 6% dla osób fizycznych i 10% dla firm. O szczegóły trzeba pytać księgowych. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. W zakrystii są do nabycia maseczki-cegiełki (czarne i białe) z logo Misja Gabriela w cenie 20,00 PLN. Dochód jest przeznaczony na budowę kościoła.
 16. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i tygodnika „Idziemy”.