Ogłoszenia ( 8.08.2021)

Autor - kontakt
08.08.2021 10:01:16

XIX Niedziela Zwykła

 1. Prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 2. W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 3. W piątek, tj. 13 sierpnia, zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo fatimskie.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki diecezji warszawsko-praskiej.
 5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia.
 6. Pamięcią sięgamy do naszej historii. Dzisiaj mija 101 rocznica „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
 7. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna od poniedziałku do wtorku w godz. od 18.30 do 19.30.
 8. Spowiadamy od poniedziałku do soboty w godzinach od 17.00 do 17.50.
 9. Dzisiejsze ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła - kontynuacja prac na dachu.
 10. Zapraszamy na warsztaty „Spotkanie ojca z synem”. Istotą warsztatów jest umocnienie wzajemnej relacji ojciec-syn poprzez przeżycie wspólnej przygody. Zapraszamy 21 sierpnia br w godz. 10:00 do 13:00. Zapisy w formularzu na stronie misjagabriela.pl lub w zakrystii.
 11. W zakrystii jest do nabycia w cenie 10 PLN płyn dezynfekujący Pro Caritas bezzapachowy i nieszkodliwy dla skóry. Wyprodukowany przez Caritas Polska w celu wspierania ubogich rodzin.
 12. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.