OGŁOSZENIA dn. 1. stycznia 2023 A.D.

Autor - Grzegorz
01.01.2023 15:43:16

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

  1. W piątek uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, tzw., TRZECH KRÓLI. Msze św. według porządku niedzielnego i można spożywać potrawy mięsne.W tym dniu w kościołach święcona jest kreda i kadzidło. Kredą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery słów Christus Mansionem Benedicat, które oznaczają Niech Chrystus błogosławi ten dom.
  2. Zapraszamy na Wieczór Kolęd, który odbędzie się 6 stycznia o godz. 19:00 w kaplicy. Wystąpią Schola Dziecięca, Chór VOX POPULI i Skauci. Zachęcamy, żeby na koncert  dzieci przebrały się za pastuszków lub aniołki i miał udział we wspólnej zabawie. Podczas kolędowania przybędą do nas Trzej Mędrcy ze Wschodu. Serdecznie zapraszamy.
  3. Za tydzień niedziela Chrzty Pańskiego.
  4. Plan Kolędy – Wizyty Duszpasterskiej jest umieszczony na stronach parafii.
  5. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1,5% podatku na Parafię za 2022r.
  6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”,  tygodnika „Idziemy” i Mały Gość dla dzieci oraz Słowo Krzyża” pismo Rodziny Pasjonistowskiej w Polsce.