OGŁOSZENIA dn. 11. grudnia 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
11.12.2022 06:16:00

III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.
 2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynają się dzisiaj. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., a w poniedziałek i wtorek o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 4. W okresie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na coś słodkiego.
 5. Przy schodach prezbiterium można nabyć OPŁATEK na stół wigilijny za dobrowolna ofiarę.
 6. Natomiast w zakrystii można nabyć w cenie 10 lub 20 zł Świece Wigilijne Caritas.
 7. Wizyta Duszpasterska – Kolęda odbędzie się tylko i wyłącznie dla chętnych. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub telefonicznie do 23 grudnia. Kolędowanie rozpoczniemy od 3 stycznia 2023r.
 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 9. W następną niedzielę spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. według harmonogramu.
 10. Spotkanie dla wyjeżdżających do Lizbony na ŚDM odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w parafii M.B. Częstochowskiej w Zielonce w auli przy plebani.
 11. Schola dziecięca św. Gabriela zaprasza na kiermasz świąteczny w przyszłą niedzielę. Będzie można nabyć własnoręcznie wykonane ciasteczka i ozdoby choinkowe. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na działalność Scholi. Serdecznie zapraszamy.
 12. Serdecznie zapraszamy na "Białołęcką Gwiazdkę dla Dzieci", która odbędzie się w dniu 17 grudnia, w godz. 15:00-18:00 w Szkole Podstawowej Nr 356 przy ul. Głębockiej 66 (sala gimnastyczna). W programie: zabawa prowadzona przez  św. Mikołaja ze śnieżynkami przy muzyce elektronicznej i  na żywo -  w wykonaniu orkiestry "Mamy śpiewamy"; pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty; warsztaty skręcania balonów; na koniec wspólnie wykonamy ogromną kartkę bożonarodzeniową oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek. Dzieci podczas imprezy pozostają pod opieką rodziców. Wymagana zmiana obuwia przez dzieci i rodziców. Zapraszamy serdecznie.
 13. Do końca roku kalendarzowego jest możliwość przekazania darowizny na cele kultu religijnego na naszą parafię odliczając ją od podatku w wysokości 6% dla osób fizycznych i 10% dla firm. O szczegóły trzeba pytać księgowych. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”,  tygodnika „Idziemy” i Mały Gość dla dzieci oraz Słowo Krzyża” pismo Rodziny Pasjonistowskiej w Polsce.