OGŁOSZENIA dn. 11. lutego 2024 A.D.

Autor - Grzegorz
11.02.2024 10:04:48

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Młodzież ze szkół średnich, która chce lepiej poznać Pismo Święte oraz podyskutować o problemach i pytaniach dnia codziennego w kontekście wiary, zapraszamy na spotkanie Oratorium św. Gabriela dzisiaj o godz. 15:00 w kaplicy wejście od zakrystii.
 3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00.
 4. W tym tygodniu, tj. 14. lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu i ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. w Środę Popielcową jest następujący: 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św.
 5. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:30 dla dorosłych o godz. 18:40. W soboty koronka do Matki Bożej Bolesnej po Mszy św. o godz. 7:00. W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12:30.
 7. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza w Wielkim Poście do udziału w drodze krzyżowej przez las w piątek o godz. 20:00. Spotykamy się przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Kroczewskiej i Wyszkowskiej. Trasa ma około 6 km, czas trwania około 1,5 h. Prosimy zabrać ze sobą latarki oraz ciepłe ubrania stosowanie do pogody. Serdecznie zapraszamy do Wspólnej modlitwy.
 8. Zapraszamy na czuwanie modlitewne 16 lutego w intencji Błogosławieństwa dla Polski pod patronatem św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, którego relikwie zostaną wprowadzone do naszego kościoła. Rozpoczęcie czuwania o godz. 21:00 a zakończenie o północy Mszą św. w intencji Ojczyzny i procesja z relikwiami świętego patrona.
 9. Zapraszamy na nowennę ku czci św. Gabriela od M.B.B., która będzie trwać od 18 do 26 lutego po Mszy św. wieczornej.
 10. Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy na uroczystość św. Gabriela od M.B.B., patrona naszej świątyni, tj., 27 lutego br. o godz. 18:00 podczas, której będzie poświęcona nowa figura św. Gabriela od M.B.B. przez o. Ciro Benedicttini CP, konsultora generalnego Pasjonistów. Figura została zasponsorowane przez darczyńców z Włoch.
 11. Dzięki większym i mniejszym sponsorom udało się sfinansować i zainstalować w naszym kościele nowoczesny system wizualny, który pomoże wiernym lepiej uczestniczyć w śpiewie liturgicznym. Serdecznie dziękujemy pomoc i wsparcie.
 12. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”,  tygodnika „Idziemy” i Mały Gość dla dzieci.

Grzegorz