OGŁOSZENIA dn. 12 maja 2024 A.D.

Autor - Grzegorz
12.05.2024 06:25:00

VII NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. We wtorek święto św. Macieja, Apostoła, w czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 2. Od piątku rozpoczęła się nowenna do Ducha Świętego, która poprzedza Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
 3. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień przypada dzień Pięćdziesiętnicy tzn. niedziela Zesłania Ducha Świętego.
 4. Dzisiejsze ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.
 5. Młodzież ze szkół średnich zapraszamy na spotkanie Oratorium św. Gabriela dzisiaj o godz. 15:00 w kaplicy wejście od zakrystii.
 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 16:00.
 7. Zapraszamy na Koncert Maryjny dzisiaj o godz. 19:00 w kaplicy w wykonaniu Scholi św. Gabriela, chóru Vox Populi, diakonii muzycznej Odnowy w Duchu Świętym.
 8. Nabożeństwo majowe w terenie w najbliższą środę o godz. 20:00 przy ul. Warzelniczej.
 9. W sobotę o godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.
 10. W sobotę zapraszamy na wigilię i czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczynamy o godz. 21:00 a wigilijna Msza św. o godz. 23:00.
 11. W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej ministranci będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek na swoją działalność. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów do prowadzenia zbiórek, wspólnotowych koszulek, jak również organizację wyjazdów ministrantów.
 12. W poniedziałek o godz. 19:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 13. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Gemmy Galgani i błogosławieństwo jej relikwiami.
 14. Zapraszamy na spotkanie z s. Angelą Musolesi w związku z wydaniem jej nowej książki pt. „Ty jesteś́ moją zgubą. Śladami nauczania ks. Gabriele Amortha”. s. Angela Musolesi, tercjarka franciszkańska, autorka książek z dziedziny duchowości m.in.: „Egzorcysta Watykanu”, „Jezusem pokonać złego ducha”; jest honorowym członkiem Papieskiej Międzynarodowej Akademii Mariologicznej. Przez 28 lat zdobywała doświadczenie w posłudze modlitwy o uwolnienie u boku egzorcysty watykańskiego ks. Gabriele Amortha. Spotkanie odbędzie się we wtorek, tj. 14 maja i obejmuje udział we Mszy św. o godz. 18:00, modlitwę wstawienniczą oraz katechezę s. Angeli pt.: Przyszedłem na świat aby przynieść wam radość  i „aby radość wasza była pełna” (J 15,11).
 15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy” i Mały Gość dla dzieci.

Grzegorz