OGŁOSZENIA dn. 20 marca 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
20.03.2022 06:58:00

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tej okazji papież Franciszek dokona aktu odda Rosji Niepokalanemu Sercu N.M.P. W tym dniu post nie obowiązuje.
 2. W następną niedziele rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Broński z Diecezji Siedleckiej. Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:30 dla dorosłych o godz. 18:40. W soboty koronka do Matki Bożej Bolesnej po Mszy św. o godz. 7:00. W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12:30.
 4. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej przez las. Rozpoczęcie piątek o godz. 20:00 na skrzyżowaniu ulic Kroczewskiej z Wyszkowską. Prosimy o odpowiedni ubiór do warunków pogodowych oraz zabranie latarek.
 5. Odpowiadając na apel bp Romualda zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej na różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. Natomiast w piątek droga krzyżowa w tej intencji.
 6. W każdą środę zapraszamy na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18:00.
 7. W każdy czwartek zapraszamy o godz. 18:00 na Msza św. wotywną i nowennę do św. Gabriela od M.B.B. oraz błogosławieństwo jego relikwiami. Przy ołtarzu św. Gabriela jest wyłożona Księga Maturzystów, za których będziemy się modlić podczas nowenny.
 8. Dzisiaj spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców według harmonogramu.
 9. W minioną niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 13.800 PLN. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym są propozycją dla Ciebie, jeśli w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem, wydaje Ci się, że straciłeś sens swego życia lub pogubiłeś się w nim. To są rekolekcje dla Ciebie. Zapraszamy na pierwsze spotkanie 24 marca br., tj. czwartek, o godz. 19:00 w naszym kościele.
 11. Zapraszamy na warsztaty, które pomogą w komunikacji opartej na miłości, pozwolą zrozumieć przyczyny nieporozumień w relacjach z ludźmi. Warsztaty obejmują 15-cie trzygodzinnych spotkań raz w tygodniu. W cenie 18 PLN za godzinę. Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w harcówce. Bliższe informacje na plakacie.
 12. Nasi współbracia pasjoniści na Ukrainie prowadzą Dom Miłosierdzia dla osób starszych i samotnych oraz udzielają schronienia 60 uchodźcom ze stref wojennych. Wczoraj dotarł do Nich na miejsce, do Smotrycza, drugi transport z żywnością i innymi rzeczami z naszej parafii oraz zostały przekazane środki, które spłynęły na konto parafii w sumie 17.500 PLN. Za wszelką okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Ponieważ wojna na Ukrainie się przedłuża nadal prosimy o żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz środki czystości i higieny osobistej. Dary przyjmujemy w kaplicy od poniedziałku do piątku od 19:00 do 20:00. Pomoc finansową prosimy przelewać na konto parafialne z dopiskiem Ukraina.
 14. Już kilka rodzin otworzyło swe domy dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc. W sprawie wspierania i pomocy uchodźcom w naszej parafii można się kontaktować pod nr tel.+48 699 829 880. Bliższe informacje na Facebooku parafii.
 15. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1% podatku na Parafię.
 16. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.
Powrót do strony głównej