OGŁOSZENIA dn. 23 października 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
23.10.2022 08:31:00

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W miesiącu październiku zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych na nabożeństwa różańcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw za misjonarzy. Pamiętajmy w modlitwach o naszych misjonarzach, którzy pracują na różnych kontynentach i wielu krajach głosząc Chrystusa. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na misje.
 3. Dzisiaj w naszej parafii będziemy gościć Panią Dominika Przybysz, która nam opowie o chrześcijanach cierpiących prześladowanie na całym świecie.
 4. 27 października będzie odprawiana Msza św. o godz. 18:00 w intencji darczyńców, ofiarodawców i budowniczych naszego kościoła a po niej zapraszamy na różaniec w intencji dzieci skrzywdzonych. Słowa modlitwy i szczegóły akcji podane są na stronie www.misjagabriela.pl, Opiekunowie Dziecka Skrzywdzonego.
 5. W piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 6. Zapraszamy wszystkich chętnych na Noc Świętych 31 października o godz. 21:00 do 24:00. Przebieg nabożeństwa: liturgia słowa połączona z namaszczeniem olejem, komunia św. i procesja z relikwiami świętych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wszystkim zapraszamy na agapę.
 7. W przyszły wtorek, tj. 1 listopada, przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W tym dniu uwielbiamy Boga w Jego Świętych wszystkich czasów. Msze św. według porządku niedzielnego oprócz  o godz. 16:00, której nie będzie.
 8. W środę 2 listopada przypada DZIEŃ ZADUSZNY – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. W tym dniu Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin.
 9. Od 01 do 08 listopada włącznie można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Zachęcamy wiernych do nawiedzania cmentarzy.
 10. Od 1 listopada przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy oraz wypominki całoroczne za dobrowolną ofiarę, które będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Prosimy o wyraźne zapisywanie na kartkach imion i nazwisk zmarłych.
 11. Zapraszamy na Koncert Patriotyczny, który odbędzie się 13 listopada o godz. 19:00. Zapraszamy do wspólnego śpiewania. Najbliższe próby dla chętnych dzisiaj o 19:30 i 28 października o godz. 19:30 w kaplicy od zakrystii.
 12. W ramach projektu Małe Centrum Kultury współfinansowanego ze  środków Dzielnicy Białołęka zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach integracyjnych dla matek i córek. Warsztaty poprowadzi wizażystka Izabella Adamczewska pt.: "Jak odkryć i podkreślić swoje naturalne piękno". 26 listopada odbędą się warsztaty z doboru kolorów do typu urody z elementami stylizacji ubioru. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na oba warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Misji Gabriela.
 13. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.

Grzegorz