OGŁOSZENIA dn. 24 kwietnia 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
23.04.2022 21:37:47

II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. W związku ze świętem Bożego Miłosierdzia zapraszamy dziś o godz. 15:00 na Godzinę Miłosierdzia.
 2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00.
 3. W każdą środę zapraszamy na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18:00.
 4. Zapraszamy w środę, 27 kwietnia, na Msza św. o godz. 18:00 w intencji darczyńców, ofiarodawców i budowniczych naszego kościoła oraz w intencjach zanoszonych w czwartkowej nowennie a po niej zapraszamy na różaniec w intencji dzieci skrzywdzonych. Słowa modlitwy i szczegóły akcji podane są na stronie www.misjagabriela.pl, Opiekunowie Dziecka Skrzywdzonego.
 5. W każdy czwartek zapraszamy o godz. 18:00 na Msza św. wotywną i nowennę do św. Gabriela od M.B.B. oraz błogosławieństwo jego relikwiami. Przy ołtarzu św. Gabriela jest wyłożona Księga Maturzystów, za których będziemy się modlić podczas nowenny.
 6. Zapraszamy zeszłoroczne dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na Mszę św. Rocznicową 4 czerwca br. o godz. 15:00 Szkoła Podst. Nr 231 i dzieci z innych szkół, 11 czerwca br. o godz. 15:00 Szkoła Podst. Nr 368.
 7. Serdecznie zapraszamy na musical „Generał – rzecz o Mariuszu Zaruskim”, w reżyserii i z muzyką Eleny Gorzelak, przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej 231. Wydarzenie będzie miało miejsce w środę 27 kwietnia 2022 o godz. 18:00 w sali gimnastycznej ul. Juranda ze Spychowa 10. Musical jest swoistym hołdem złożonym wielkiemu człowiekowi gen. Mariuszowi Zaruskiemu, który wciąż może zachwycać i inspirować swoją postawą wobec wyzwań rzeczywistości. Pragniemy w nowatorski sposób przybliżyć jego postać.
 8. Zapraszamy na koncert pieśni maryjnych, w którym wystąpią Schola Dziecięca i chór Vox Populi. Będziemy śpiewać na cześć Matki Bożej 15 maja br. o godz. 19:15 w kościele.
 9. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1% podatku na Parafię.
 10. Ponieważ wojna na Ukrainie się przedłuża nadal prosimy o żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz środki czystości i higieny osobistej. Dary przyjmujemy w kaplicy od poniedziałku do piątku od 19:00 do 20:00. Pomoc finansową prosimy przelewać na konto parafialne z dopiskiem Ukraina.
 11. Już kilka rodzin w naszej parafii otworzyło swe domy dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc. W sprawie wspierania i pomocy uchodźcom w naszej parafii bliższe informacje na Facebooku parafii i plakacie przy środkowych drzwiach kościoła.
 12. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na placu za kaplicą od dnia 20 kwietnia do 6 maja do godz. 16.00. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie.
 13. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.
Powrót do strony głównej