OGŁOSZENIA dn. 25 września 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
25.09.2022 09:05:17

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przeżywamy święto naszej parafii ku czci św. Mateusza Ap. i Ew., suma odpustowa o godz. 12:30.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:30 żegnamy o. Jacka Wróblewskiego, który został przydzielony do parafii w Starachowicach.
 3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w 2023 roku ze wszystkich szkół dziś po Mszy św. o godz. 16:00.
 4. We wtorek będzie odprawiana Msza św. o godz. 18:00 w intencji darczyńców, ofiarodawców i budowniczych naszego kościoła a po niej zapraszamy na różaniec w intencji dzieci skrzywdzonych. Słowa modlitwy i szczegóły akcji podane są na stronie www.misjagabriela.pl, Opiekunowie Dziecka Skrzywdzonego.
 5. W czwartek święto Rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Natomiast święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała jest przeniesione na 3 października.  W piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 6. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc różańca św. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych na nabożeństwa różańcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.
 8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się zbiórka ministrantów.
 9. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się 9 października po Mszy św. o godz. 16:00.
 10. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziewczynki i chłopców w wieku od 9 do 12 lat do gromady wilczków oraz dziewczynki i chłopców powyżej 16 roku życia do drużyn harcerskich Skautów Europy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zebranie informacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w harcówce. Informację na plakacie na drzwiach kościoła.
 11. Nasza parafia we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem dla Białołęki zaprasza na Festyn Rodzinny: Gabriel – święty uśmiechu, który odbędzie się dzisiaj od godz. 15:00 do 20:00, i jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Białołęka M.St. Warszawy. Nasz festyn patronatem objęli: ks. bp Romuald Kamiński, Tygodnik Idziemy, telewizja Salve.NET i Radio Warszawa. Na festynie jest przewidzianych wiele różnych ciekawych atrakcji dużych i małych. Dochód z festynu jest przeznaczony na budowę kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 12. W ramach projektu „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” współfinansowanego ze środków Dzielnicy Białołęka zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty integracyjne dla rodzin, które odbędą się 08.10.2022r. w godz. 11.00 – 15.00. Temat warsztatów – "Wsłuchaj się w swoją Rodzinę". Podczas warsztatów będą rozwijane umiejętności relacji w rodzinie: rodzic – dziecko, dziecko – rodzic. Zajęcia prowadzi Marzanna Graff – wykładowca na Wydziale pedagogiki UKSW, aktorka, pisarka. Wstęp wolny. Zapisy poprzez stronę www.misjagabriela.pl lub w zakrystii parafii.
 13. Przy bramie wjazdowej na teren kościoła są wystawione kontenery na elektrośmieci i baterie. Zbiórka będzie trwać do dzisiaj do środy włącznie.
 14. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.
Powrót do strony głównej