OGŁOSZENIA dn. 27 listopada 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
26.11.2022 17:32:02

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Również jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest to okresu radosnego i pobożnego oczekiwania.
 2. W czasie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na coś słodkiego.
 3. Od dziś można nabyć OPŁATEK na stół wigilijny za dobrowolna ofiarę.
 4. Natomiast w zakrystii można nabyć w cenie 10 lub 20 zł Świece Wigilijne Caritas.
 5. Wizyta Duszpasterska – Kolęda odbędzie się tylko i wyłącznie dla chętnych. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub telefonicznie do 23 grudnia. Kolędowanie rozpoczniemy od 3 stycznia 2023r.
 6. Zapraszamy dziś o godz. 18:00 na Msza św. w intencji darczyńców, ofiarodawców i budowniczych naszego kościoła a po niej zapraszamy na różaniec w intencji dzieci skrzywdzonych. Słowa modlitwy i szczegóły akcji podane są na stronie www.misjagabriela.pl, Opiekunowie Dziecka Skrzywdzonego.
 7. W środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:45, 18:00 i 20:00. Spowiadać będziemy od godz. 17:00 do 20:00.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. po Mszy św. o godz. 6:45.
 10. Czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ten szczególny czas łaski od Pana zapraszamy na czuwanie modlitewne o opiekę Bożą nad Polską i pokój na Ukrainie w tych trudnych czasach.
 11. Czuwanie jest zorganizowane w naszej parafii przez wspólnotę kobiet Miriam. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11:15 (od 12:00 do 13:00 jest godzina Łaski) zakończenie o godz. 21:00. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach przy drzwiach kościoła. Serdecznie Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Zbiórka ministrantów w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
 13. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się do 11 do 13 grudnia. W niedzielę nauki na każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Otoczmy rekolekcjonistę o. Krzysztofa Kuklińskiego CP modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z nas mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.
 14. W ramach projektu „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” współfinansowanego ze środków Dzielnicy Białołęka zapraszamy na:
 15. - warsztaty plastyczne, które odbędą się 02 grudnia (Mikołajki) i 09 grudnia (Idą święta)  w godz. 17:00 – 19:30,
 16. - warsztaty integracyjne (zajęcia muzyczno – rytmiczne dla dzieci z rodzicami), które odbędą się 03 grudnia w dwóch turach w godz. od 13:00 do 15:00 i od 15:00 do 17:00.
 17. Zajęcia prowadzą mgr sztuki muzycznej Michał Siadaczka wraz z pedagogiem Katarzyną Sweklej. Warsztaty plastyczne i integracyjne odbywać się będą w  Harcówce. Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy poprzez stronę Misji Gabriela lub na maila: swek3@wp.pl
 18. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.

Grzegorz