OGŁOSZENIA dn. 3 kwietnia 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
03.04.2022 06:18:00

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, która wprowadza nas w Wielki Tydzień.
 2. Po długiej przerwie serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową ulicami parafii. Rozpoczęcie w piątek o godz. 20:00 na pętli autobusowej przy ul. Białołęckiej.
 3. Zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej na różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. Natomiast w piątek droga krzyżowa w tej intencji.
 4. W każdą środę zapraszamy na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18:00.
 5. W każdy czwartek zapraszamy o godz. 18:00 na Msza św. wotywną do św. Gabriela od M.B.B. Przy ołtarzu św. Gabriela jest wyłożona Księga Maturzystów, za których będziemy się modlić podczas nowenny.
 6. W przyszłą niedzielę Schola Dziecięca będzie sprzedawać palemki. Dochód jest przeznaczony na działalność scholii.
 7. W ramach projektu „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” współfinansowanego ze środków Dzielnicy Białołęka zapraszamy dzieci na  warsztaty plastyczne "Przyszła wiosna", które odbędą się 09.04.2022r. w godz. 12:00 – 14:30. Temat warsztatów – "Wiosna - Wielkanoc". Podczas warsztatów będą rozwijane umiejętności plastyczne dzieci. Wstęp wolny. Zapisy poprzez stronę Misji Gabriela - www.misjagabriela.pl i w zakrystii.
 8. Nasi współbracia pasjoniści na Ukrainie prowadzą Dom Miłosierdzia dla osób starszych i samotnych oraz udzielają schronienia 60 uchodźcom ze stref wojennych. Za wszelką okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Ponieważ wojna na Ukrainie się przedłuża nadal prosimy o żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz środki czystości i higieny osobistej. Dary przyjmujemy w kaplicy od poniedziałku do piątku od 19:00 do 20:00. Pomoc finansową prosimy przelewać na konto parafialne z dopiskiem Ukraina.
 10. Już kilka rodzin w naszej parafii otworzyło swe domy dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc. W sprawie wspierania i pomocy uchodźcom bliższe informacje na Facebooku parafii i plakacie przy środkowych drzwiach kościoła.
 11. W zakrystii są do nabycia Wielkanocne Świece Caritas w kształcie jajek (białe, niebieskie i zielone) w cenie 15,00 PLN. Dochód jest przeznaczony na wsparcie osób starszych z ośrodków Caritas Diec. Warszawsko-Praskiej.
 12. Już od 22 kwietnia rozpoczynamy próby przygotowujące dzieci do I Komunii św. Od 30 kwietnia co sobotę do 11 czerwca będą się odbywać uroczystości I Komunii św., do której przystąpi ponad 250 dzieci.
 13. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1% podatku na Parafię.
 14. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.
Powrót do strony głównej