OGŁOSZENIA dn. 31. grudnia 2023 A.D.

Autor - Grzegorz
31.12.2023 06:18:00

I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dzisiaj niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Msza św. o godz. 18:00 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. Jutro w pierwszy dzień Nowego Roku przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.
 3. W sobotę uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, tzw., TRZECH KRÓLI. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu w kościołach święcona jest kreda i kadzidło. Kredą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery słów Christus Mansionem Benedicat, które oznaczają Niech Chrystus błogosławi ten dom.
 4. Zapraszamy na Wieczór Kolęd, który odbędzie się 6 stycznia o godz. 19:00 w kaplicy. Wystąpią Schola Dziecięca, Chór VOX POPULI i Skauci. Zachęcamy, żeby na koncert  dzieci przebrały się za pastuszków lub aniołki i miał udział we wspólnej zabawie. Podczas kolędowania przybędą do nas Trzej Mędrcy ze Wschodu. Serdecznie zapraszamy.
 5. Za tydzień niedziela Chrzty Pańskiego.
 6. W przyszłą niedzielę Schola św. Gabriela po Mszy św. o godz. 11:00 kolędować i zbierać fundusze na działalność scholii. Zapraszamy dzieci do przebrania się i wspólnego kolędowania.
 7. Młodzież ze szkół średnich, która chce lepiej poznać Pismo Święte oraz podyskutować o problemach i pytaniach dnia codziennego w kontekście wiary, zapraszamy na spotkanie Oratorium św. Gabriela w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w kaplicy wejście od zakrystii.
 8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 16:00.
 9. Terminy Mszy św. wspominkowych są umieszczone w gablocie i na stronie parafii.
 10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”,  tygodnika „Idziemy” i Mały Gość dla dzieci.
 11. Plan Kolędy na nadchodzący tydzień. Natomiast na dalsze dni jest podany na stronie parafii.

Grzegorz