OGŁOSZENIA dn. 4. grudnia 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
04.12.2022 06:41:00

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. W okresie Adwentu tradycyjnie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty o godz. 6:45 od poniedziałku do soboty. Po roratach dzieci zapraszamy na coś słodkiego.
 2. Przy schodach prezbiterium można nabyć OPŁATEK na stół wigilijny za dobrowolna ofiarę.
 3. Natomiast w zakrystii można nabyć w cenie 10 lub 20 zł Świece Wigilijne Caritas.
 4. Wizyta Duszpasterska – Kolęda odbędzie się tylko i wyłącznie dla chętnych. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub telefonicznie do 23 grudnia. Kolędowanie rozpoczniemy od 3 stycznia 2023r.
 5. W środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie N.M.P. Loretańskiej.
 6. Czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ten szczególny czas łaski od Pana zapraszamy na czuwanie modlitewne o opiekę Bożą nad Polską i pokój na Ukrainie w tych trudnych czasach.
 7. Czuwanie jest zorganizowane w naszej parafii przez wspólnotę kobiet Miriam. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11:15 (od 12:00 do 13:00 jest godzina Łaski) zakończenie o godz. 21:00. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach przy drzwiach kościoła. Serdecznie Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 9. Za tydzień ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.
 10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się do 11 do 13 grudnia. W niedzielę nauki na każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek o godz. 10:00, 18:00 i 20:00. Otoczmy rekolekcjonistę o. Krzysztofa Kuklińskiego CP modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z nas mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania.
 11. W ramach projektu „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” współfinansowanego ze środków Dzielnicy Białołęka zapraszamy na warsztaty plastyczne, które odbędą się 09 grudnia (Idą święta) w godz. 17:00 – 19:30. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Sweklej. Warsztaty odbywać się będą w  harcówce i są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy poprzez stronę Misji Gabriela lub na maila: swek3@wp.pl
 12. Spotkanie dla wyjeżdżających do Lizbony na ŚDM odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w parafii M.B. Częstochowskiej w Zielonce w auli przy plebani.
 13. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.