OGŁOSZENIA dn. 5 maja 2024 A.D.

Autor - Grzegorz
05.05.2024 09:39:20

VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w sobotę uroczystość N.M.P. Łaskawej, głównej patronki Stolicy. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie.
 2. Miesiąc maj jest poświęcony Matce Boże. Zapraszamy na nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
 3. Natomiast nabożeństwo majowe w terenie w najbliższą środę o godz. 20:00 przy ul. Ostródzkiej 207K.
 4. Zapraszamy Ósmoklasistów na Mszę św. w ich intencji z indywidualnym błogosławieństwem w czwartek o godz. 18:00.
 5. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, która poprzedza Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
 6. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Kobiet, pt. „Zrozumieć pokorę”, które rozpocznie się Mszą św. w piątek, tj. 10 maja br., o godz. 19:00 w kościele. Szczegółowy plan na plakacie przed wejściem do kościoła.
 7. W sobotę o godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.
 8. Zapraszamy na Mszę Świętą rozpoczynającą peregrynację relikwii bł. rodziny Ulmów 11 maja na godz. 18.00 do bazyliki katedralnej sprawowaną przez ks. Romualda Kamińskiego, biskupa warszawsko-praskiego. Eucharystia poprzedzona będzie procesją różańcową z kościoła o. Paulinów (ul. Długa 3) o godz. 16:45, podczas niej dokona się przeniesienie relikwii bł. rodziny Ulmów z archidiecezji warszawskiej do naszej diecezji.
 9. W następną niedzielę ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.
 10. Młodzież ze szkół średnich zapraszamy na spotkanie Oratorium św. Gabriela w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w kaplicy wejście od zakrystii.
 11. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 16:00.
 12. Zapraszamy na Koncert Maryjny połączony z pieśniami wielkanocnymi 12 maja o godz. 19:00 w kaplicy w wykonaniu Scholi św. Gabriela, chóru Vox Populi, diakonii muzycznej Odnowy w Duchu Świętym.
 13. Zapraszamy na spotkanie z s. Angelą Musolesi, która przyjeżdża do Polski w związku z wydaniem jej nowej książki pt. „Ty jesteś́ moją zgubą. Śladami nauczania ks. Gabriele Amortha”. s. Angela Musolesi, tercjarka franciszkańska, autorka i współautorka książek z dziedziny duchowości m.in.: „Egzorcysta Watykanu”, „ Jezusem pokonać złego ducha”;  honorowa członkini Papieskiej Międzynarodowej Akademii Mariologicznej. Przez 28 lat zdobywała doświadczenie w posłudze modlitwy o uwolnienie u boku egzorcysty watykańskiego ks. Gabriele Amortha. Spotkanie odbędzie się we wtorek, tj. 14 maja i obejmuje udział we Mszy św. o godz. 18:00, modlitwę wstawienniczą oraz katechezę s. Angeli pt.: Przyszedłem na świat aby przynieść wam radość  i „aby radość wasza była pełna” (J 15,11).
 14. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, tygodnika „Idziemy” i Mały Gość dla dzieci.

Grzegorz