OGŁOSZENIA dn. 6 listopada 2022 A.D.

Autor - Grzegorz
06.11.2022 10:34:31

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od 1 listopada przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy oraz wypominki całoroczne za dobrowolną ofiarę, które będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Prosimy o wyraźne zapisywanie na kartkach imion i nazwisk zmarłych.
 2. Dzisiaj zbiórka ministrantów po Mszy św. o godz. 11:00.
 3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się wyjątkowo dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00.
 4. W środę święto Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej. Wspomnienia: w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek św. Marcina z Tours, biskupa; w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Gemmy Galgani i błogosławieństwo relikwiami.
 6. Od 01 do 08 listopada włącznie można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Zachęcamy wiernych do nawiedzania cmentarzy.
 7. Zapraszamy wszystkich chętnych na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin na cmentarz przy ul. Bandurskiego w Markach we wtorek o godz. 19:30.
 8. W piątek 104 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Każdemu z nas leży na sercu dobro i przyszłość Polski. Oprócz wielu ważnych i cennych inicjatyw mających na celu promowanie patriotyzmu niezwykle istotna jest modlitwa. Dlatego wszystkich serdecznie zachęcamy do wspólnie przeżywanej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 9. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościoła.
 10. Zapraszamy na Koncert Patriotyczny, który odbędzie się 13 listopada o godz. 19:00. Zapraszamy do wspólnego śpiewania. Najbliższa próba dla chętnych 6 listopada o godz. 19:00 w kaplicy od zakrystii.
 11. Fundacja Słowo Krzyża zaprasza na warsztaty pt.: „Łobuziak, który został wychowawcą” dla dzieci w wieku 6-9 lat oraz równolegle dla rodziców i wychowawców. Celem warsztatów jest pokazanie sposobów wychodzenia z sytuacji kryzysowych w wychowaniu. Naszą inspiracją jest sługa Boży o. Bernard Kryszkiewicz, pasjonista. Warsztaty odbędą się 19 listopada w godz. 10:00 – 13:00. Więcej informacji znajdą Państwo na Facebooku i plakatach. Wstęp wolny. Zapisy przez formularz na stronę misjagabriela.pl
 12. Zapraszamy chętnych na spotkanie przygotowujące na Światowe Dni Młodych w Lizbonie, 19 listopada br. od godz. 13:30 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kawęczyńskiej. Więcej informacji na plakacie.
 13. W ramach projektu Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej współfinansowanego ze  środków Dzielnicy Białołęka zapraszamy na warsztaty integracyjne dla matek i córek, które poprowadzi wizażystka Izabella Adamczewska pt.: "Jak odkryć i podkreślić swoje naturalne piękno". Warsztaty z doboru kolorów do typu urody z elementami stylizacji ubioru odbędą się 26 listopada. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na oba warsztaty poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Misji Gabriela.
 14. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy” oraz Mały Gość dla dzieci.
Powrót do strony głównej